Kadét
Itt még nincs rangjelzés, mivel kiképzés alatt állnak.
Zászlós
Ez a legalacsonyabb tiszti rang a Birodalim flottájában. A zászlós fiatal tiszt, aki nemrégiben végezte el az akadémiát és éles bevetésben is részt vevő hadihajón szerez gyakorlatot.
Helyettes Alhadnagy
(A rangjelzés nincs pontosan definiálva)
A Helyettes Alhadnagy egyenlő a Hadsereg Másod-Hadnagyával. Ez még mindíg egy igen alacsony rendfokozat.
Alhadnagy
A alhadnagy a második legalacsonyabb tiszti rang a flottánál.
Hadnagy
Ez a rang még nem teszi lehetővé hogy egy egész hajót irányítson de ahhoz igen, hogy felügyeljen a hajó egy részének működését.
Főhadnagy
A haditengerészet főhadnagyi rangja azonos a szárazföldi őrnagyal. Általában ezek a tisztek egy-egy csillaghajó kisebb részét irányíthatják.
Parancsnok
A parancsnok akár egy hajó nagyobb részét is irányíthatják, anélkül hogy az egész hajó irányítására kellően magas ranggal rendelkeznének. Emellett parancsnoka lehet kisseb űrhajóknak vagy olyan létesítményeknek mint egy-egy haditengerészeti raktár vagy űrállomás. Egy űrhajó kapitányának közvetlen beosztottjai és legközelebbi segítői parancsnoki rangú tisztek lesznek.
Kapitány
Ahogy a rang is sugallja, a hajó kapitánya egy egész csatahajóért felel. Emellett néhány ilyen rangú katona Admirálisok vagy más magasrangú személyek mellett teljesít szolgálatot. Általában azonban a személyi szolgálatnak alacsonyabb a presztizse mint a hajóparancsnoklásnak, akármilyen kicsiny vagy elavult hajóról is van szó.
Sorhajókapitány
Ez a rang valamivel magasabb, mint a hajó kapitányáé. A Line Captain egy néhány hajóból álló hajóosztagot irányít. Az ilyen osztagok jelentik a Tengerészet legkisebb több hajóból álló egységét. A bennük levő hajók száma általában függ a hajók méretétől és tűzerejétől. Könnyűcirkálókból álló osztagban például általában több hajó van, mint egy nehézcirkálókból állóban.
Kommodore
A Commodore rangja megegyezik a szárazföldi hadsereg dandártábornokáéval. Irányítása alatt egy több hajóosztagból álló hajóraj áll. Egy Moff vagy más magasrangú személy ezzel ellentétes értelmű parancsa híján a hajóraj a legnagyobb Tengerészeti haderő, amely egy rendszerben állomásozik.
Ellen-tengernagy
A Ellen-tengernagy rangja megegyezik a szárazföldi seregek Vezérőrnagyáéval. Ehhez a ranghoz nem kapcsolódik meghatározott számú hajó. Normális esetben egy ilyen tiszt gyakorlatilag a Commodore fukcióját látja el, de felettese is a tényleges Commodore-oknak.
Al-Tengernagy
Mégegy köztes rang, csakúgy mint a rear-admiral.
Tengernagy
Az Admirális egy szektorsereget irányít, és így szektoradmirálisnak is nevezik. A szektorsereg biztosítja a hatalmat és biztonságot egy több tucat lakott csillagrendszerből álló szektorban.
Flotta-Admirális
A Flotta-Admirális egy egész flottát irányít és általában csak a megfelelő Moff, Nagymoff vagy a Grand Admiral számára tartozik felelősséggel. Egy ilyen flotta egy szektorban bárhol csatába bonyolódhat. Egy szektorcsoport flottái így átlapoló illetékességi területűek. Ez a legalacsonyabb rang, ahol a szektorok közötti átjárás lehetséges.
High-Admiral
A High-Admiral az a személy, aki egy szektorcsoportot irányít, amely a galaxis egy adott területének összes haditengerészeti flottáját jelenti. A legtöbb szektorban a Moff birtokolja ezt a címet. Esetenként viszont elképzelhető, hogy a High-Admiral pozíciójára kifejezetten kijelölnek valakit, egyéb más indokok miatt. Általában elmondható, hogy egy Grand-Moff irányítása alatt álló Szektorcsoportokban külön High-Admiral dolgozik.
Moff
A Moff egy űrszektor összes felszíni és haditengerészeti erejét irányítja, amellett hogy ő az adott szektor politikai irányítója is. A Moff pozícióra a jelölteket az Uralkodó Birodalmi Tanácsadói javasolják. A Katonai Nagytanácsnak és a Birodalmi Tanácsadóknak számolnak be. A Birodalmi Tanácsadókkal való szoros kapcsolat több esetben is oda vezetett, hogy néhány Moff belekeveredett az Uralkodó Udvarában lezajló hatalmi csatározásokba és gyakorlatilag tússzá vált a szembenálló felek számára.
Nagy-Moff
A Nagy-Moff egy régió összes haderejét irányítja. Egy-egy régió egy ideiglenes terület, amely több szomszédos szektorból áll, amelyekben erőteljes lázadó és bűnözőtevékenység folyik. A Nagy-Moff olyan problémákkal foglalkozik, amelyek túl nagyok vagy túl széles területen merülnek fel ahhoz hogy helyi Moffok is kezelhessék. Emiatt a Nagy-Moff több szektornak megfelelő felszíni és világűri haderőt irányít.
Palpatine császár uralkodása alatt a Nagy-Moff közvetlenül a császárnak számoltak be, nem pedig a rangban még fölötte levő Birodalmi Tanácsadónak vagy minsztereknek. Ez az elrendezés azért történt, hogy az Uralkodó ellensúlyozhassa a Tanácsadói befolyását, a maga számára őrizhesse meg a teljes katonai és politikai hatalmat és hogy lehetővé tegye a Nagy-Moff számára a zavartalan munkát.
Nagy-Admirális
Palpatine császár alatt tizenhárom Nagy-Admirális létezett. Mindannyian közvetlenül számoltak be a császárnak és neki tartoztak felelősséggel. Vader nagyúron kívül nem volt náluk magasabb rangú személya haditengerészetben. A Nagy-Admirálisoknak nincs politikai felségterületük, szolgálati helyük az egész Birodalom. Okkal tételezhető fel, hogy a legtöbb Nagy-Admirális a Főparancsnokságban foglal helyet a Coruscanton, vagy az egész galaxist járják, amint Vader nagyúr is tette.
Hatalmas kikötődokk a második Halálcsillag belsejében. A dokkban egy birodalmi sikló áll, mely szinte eltörpül a gigantikus harcállomás méreteihez képest. A hátteret az Endor zöld világa tölti be; a hajó körül rohamosztagosok ezrei, tisztek és katonák várják az Uralkodót. A feljáróhíd leereszkedik; a rámpán vörös páncélt és palástot viselő katonák lépnek ki, arcukat sisak fedi. Úgy állnak ott méltóságteljesen őrködve; semmi sem kerüli el a figyelmüket. A titokzatos és halálos Császári Testőrök.
Félelemmel vegyes tisztelet övezi őket mindenhol a Galaxisban, ahol valaha megfordultak. Egész lényükben magabiztosságot, erőt és harmóniát sugároznak, s hirdetik az Uralkodó nagyságát galaxis-szerte. Életüket egyetlen magasztos célnak szentelik: szolgálni és megvédelmezni az Uralkodót minden körülmények között, bármi áron. Császári Őrnek lenni hihetetlen kiváltság, amely szinte felfoghatatlan képességeket, és főként elhivatottságot követel, hitet az Uralkodóban és hitet az általa teremtett Új Rendben...
"De te a Császár elitjének egyenruháját viseled. Miért akarnak téged ennyire? Mit tettél?" "Csak ami a kötelességem." - Kir Kanos Császári Testőr Mirith Sinn felkelő parancsnoknőhöz a Crimson Empire képregényben
Történelem
Meghatározhatatlan, hogy mikor jött létre a Birodalmi Császári Őrség. Az viszont ismert tény, hogy Palpatine Császár Új Rendje keretében megújította a Régi Köztársaság hadseregét erősen megemelt támogatásokkal, ezzel biztosítva magának a hadsereg hűségét uralkodójához. Nagy valószínűséggel a karmazsinvörös Császári Őrség közvetlenül a kék Szenátusi Őrségből alakult a Palpatine főkancellárhoz leghűségesebbek kiválasztásával. A Birodalmi Császári Őröket a rohamosztagosok soraiból választották ki, akik már így is az elit katonák közé tartoztak; a Birodalmi Haditengerészet és a Birodalmi Hadsereg katonáinál is magasabb rangúak voltak. A Császár egy Yinchorr nevű bolygón hozta létre a Testőrség kiképzőközpontját Ved Kennede vezetésével.
A kiválasztásuk és a kiképzés
A leendő Őröket a Birodalom legjobb alakulatainak csoportjából választják ki, ők a legjobbak legjobbjai. Mielőtt kiválasztják őket, felmérik a jelöltek intelligenciáját, erejét, ügyességét, és legfőképpen engedelmességét. A Császári Őrök kiképzése egy évig tartó fárasztó és fájdalmas munka. A jelölteknek meg kell tanulniuk, hogy a legfontosabb erények közé a hűség, a kötelességtudat és a bátorság tartozik, s aki ezzel ellentétes életet él, az nem méltó a Császári Őr címre és az Uralkodó szolgálatára. A tanoncok folyamatosan harcolnak egymással, így tökéletesítik képességeiket. Önálló párokban dolgozva megtanulják, hogy bízzanak magukban és csoporttársaikban, és így győzhetnek.
Tökéletesen képzettek a fegyveres és fegyver nélküli harcban. Különleges specialitásuk egy ősi, nemes, de halálos harcművészet, az Echani, aminek segítségével minden körülmények között életveszélyes marad a jelenlétük ellenségeikre nézve.
A képzésen való bukás gyakran a halált jelenti. Azzal, hogy látják edzőtársuk erejét, megtanulják felépíteni magukban is ugyanazon erőket és a partner gyengeségeit látva, megtanulnak uralkodni a saját gyengeségeiken.
A végső harc a császár színe előtt zajlik a már kiképzett testőrök jelenlétében egy "Az Üvöltés" néven ismert arénában, amely valóban rászolgálhat a nevére! Egy adott évben a csak a tanoncok fele éli túl a halálos viadalt; a jelöltnek saját edzőtársával kell megküzdenie, aki az egy éves kiképzés során szinte testvérré válik - mindezt a Császár iránti feltétlen hűség bizonyítása érdekében. Mindhalálig tartó küzdelem egy magasabb rendű cél érdekében, a Császár szolgálatáért, a galaxis rendjének fenntartásáért.
A hűség soha nem hal meg!
Hűségük a Császárhoz megkérdőjelezhetetlen. Fanatikusan hisznek a Császárban és az elveiben. Egy Császári Őr soha sem a saját érdekeit nézi. Életében és halálában is az a célja, hogy a Császárt és az Új Rendet szolgálja. Nincs magasabb rendű cél, mint védelmezni az uralkodót és az általa bíztosított békét és prosperitást az egész galaxisban. Életfilozófiájuk az idők végtelenjébe nyúlik vissza. Örök és mindig jelen volt, jellemzője minden olyan harcosnak, lovagrendnek, amelynek célja a világ jobbá tétele. Erő, becsület és hűség! A Testőrség jelmondata nem véletlenűl ez: A hűség soha nem hal meg!
|